Z sercem dla Afryki. Dzieci dzieciom

Kierujemy serdeczną prośbę do wszystkich ludzi dobrego serca i woli o wsparcie dla ubogich dzieci z Kamerunu, których sytuacja z uwagi na wewnętrzne konflikty jeszcze bardziej pogorszyła się w ostatnim czasie. Dwa lata temu odwiedziła dobrzyńską parafię misjonarka z s.Tomasza Sadowska, w tym roku zaś Kamerunka s.Bakhita Mambo. Siostra Bakhita odwiedziła też nasze przedszkole. Siostry opowiadały o sytuacji dzieci w Kamerunie oraz o realiach pracy misjonarzy. Obie zaprzyjaźniły się z jedną z rodzin naszych przedszkolaków. Stąd inicjatywa wsparcia najuboższych z dwóch placówek misyjnych wspomnianych Sióstr Pasjonistek: w Santa- Mbei Bamenda oraz w Ndelele.

Szczególnie pożądane są wszelkiego rodzaju przybory szkolne, ołówki z gumką, kredki, zeszyty w miękkich okładkach, używane lub nowe tornistry (bez stelaży i kółek). Ponadto bardzo potrzebne są szczoteczki i pasty do zębów oraz szare mydło w kostkach.

Akcja ma charakter lokalny, wsparcia organizacyjnego udzieliła Fundacja im. Stefana Szolc- Rogozińskiego Serce dla Afryki. Dary zostaną przekazane za ich pośrednictwem.
Zostaną wysłane z portu w Polsce na początku stycznia. W połowie lutego powinny dotrzeć do portu w Kamerunie, stamtąd zostaną odebrane przez misjonarzy i przekazane we wskazane przez nas miejsca. Paczki będą zawierały podarowane przez Państwa artykuły, ponadto używaną i nową odzież, buty, kocyki, zabawki, przedmioty codziennego użytku, mleko w proszku, piłki, artykuły do higieny. Być może uda nam się także pozyskać ofiarodawców, którzy przekażą materiały opatrunkowe oraz octenisept, które to artykuły są w tym regionie bardzo potrzebne.

Ogromnym ograniczeniem w chęci niesienia pomocy najuboższym świata to koszty związane z przesyłką. Koszt przesyłki drogą morską, w kontenerze to 700 zł. za metr3. Jeśli ktokolwiek może sobie pozwolić na wsparcie finansowe tej akcji to proszę kierować choćby drobną wpłatę na konto fundacji, wpisując w temat : Kontener dla Pasjonistek w Kamerunie.

Będzie nam niezmiernie miło gdy odpowiecie na nasz apel. Liczy się każdy ołówek i każda złotówka! Dziękujemy!

Fundacja Serce dla Afryki
Sadowice, ul.Lawendowa 7
55-080 Kąty Wrocławskie
Bank BZ WBK
Nr rachunku 24 1090 2398 0000 0001 2990 1356
Tytuł: Kontener dla Pasjonistek w Kamerunie

Termin zbiórki do 17 grudnia.