Udanych wakacji

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za cały rok wspólnej pracy i zabawy. To był dobry rok, który szybko minął. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku podczas urlopów i wakacji. Prosimy, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Odpoczywajcie, nabierajcie sił, byśmy po wakacjach mogli spotkać się w super nastrojach i z nowym zapałem do podejmowania różnych aktywności. Może zechcecie skorzystać z zaproszenia:

Uroczyste pożegnanie z sześciolatkami

W przedostatnim tygodniu czerwca grupy: „Misiów”, „Odkrywców”, „Naukowców, „Wędrowców” oraz „Myszek” uroczyście pożegnały się ze swoimi Paniami oraz z przedszkolem. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę, za zaufanie. Dzieciom życzymy samych sukcesów, by zawsze potrafiły poradzić sobie z przyszłymi obowiązkami, życzymy nowych fantastycznych kolegów i koleżanek. Powodzenia.

Życzymy wszystkim dzieciom samych radosnych chwil, miłości, uśmiechu i jak najwięcej wspólnie spędzonego czasu z bliskimi. Z okazji Dnia Dziecka kilka pań nauczycielek z naszego grona, przygotowało przedszkolakom super, „zieloną” niespodziankę. Gratulujemy „aktorkom”. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej. Życzenia wszystkim dzieciom złożyła Pani dyrektor przedszkola Małgorzata Brzóska. Pan burmistrz Mariusz Piątkowski i Pani wiceburmistrz Róża Kopaczewska również przybyli z życzeniami dla dzieci, a do życzeń dołączyli bilety upoważniające do skorzystania z przygotowanych przez miasto atrakcji podczas festynu rodzinnego w dniu 5 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Rodzinny piknik 2022

20 maja w naszym przedszkolu odbył się rodzinny piknik. Wróciliśmy do tradycji sprzed pandemii, kiedy to przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu zaczęliśmy organizować w maju “biało-czerwone” pikniki. Tym razem również we współpracy podjęliśmy się realizacji podobnego przedsięwzięcia. Gorąco i serdecznie chcielibyśmy podziękować:

• dyrektor MiPBP Pani Barbarze Wasiluk oraz jej pracownikom za współpracę,
  • rodzicom i tym, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie np. loterii fantowej,
  • rodzicom, którzy zadbali o zaopatrzenie w pyszne słodkości piknikowej kawiarenki.

Na pikniku staraliśmy się połączyć kilka elementów. Skoro piknik rodzinny, to nie mogło oczywiście zabraknąć okolicznościowych piosenek dla rodziców. 23 maja mija 180 lat od narodzin naszej patronki Marii Konopnickiej, dlatego występ dzieci był przygotowany w oparciu o jej tekst „Na jagody”. Nawiązaliśmy również do niedawnych urodzin Anny Wazówny, przygotowując stoisko z wysianymi przez dzieci, pracowników oraz niektórych rodziców ziołami. Dziękujemy Golubsko-Dobrzyńskiemu Klubowi Karate KYOKUSHIN za pokaz i zaproszenie.

Gorąco dziękujemy sponsorom:

• Kancelarii Adwokackiej Ewy Badowskiej,
  • Firmie Handlowej p. Aliny Czajka,
  • Nadleśnictwu Golub-Dobrzyń,
  • Bankowi Polskiemu PKO filia w Wąbrzeźnie,
  • Zarządowi Firmy AGROLOK,
  • Firmie SolarSpot,
  • Państwu Barbarze i Józefowi Krępeć,

Dziękujemy wszystkim bliskim naszych przedszkolaków za udział w pikniku i skorzystanie z oferty:

• zakupu losów w loterii fantowej,
  • przejażdżek na kucyku,
  • zakupu ziół , zielonych roślin,
  • wykonania dziewczynkom kolorowych warkoczyków.

Dzięki Państwu, udało się nam zebrać 2545,00 złotych. Za te środki planujemy zakup piłek oraz kilku hulajnóg lub pojazdów do odpychania dla dzieci. Bardzo, bardzo wszystkim dziękujemy.

Dyżur wakacyjny

Dyrektor przedszkola informuje, że u Pani intendentki można pobierać i składać deklaracje na wakacje. Te, które podpisywali Państwo we wrześniu obowiązują wyłącznie do końca czerwca. Do przedszkola w okresie wakacyjnym mogą uczęszczać jedynie dzieci rodziców, którzy w tym okresie pracują. W lipcu dyżurujące grupy będą w budynku przy ul. Sienkiewicza 6, a w sierpniu r. w budynku przy ul. Szkolnej 37. Przypominamy, że za zgodą organu prowadzącego w terminie 25.07 – 05.08.2022 r. przedszkole będzie nieczynne. Informację taką upowszechnialiśmy już od 21 lutego. Ostateczny termin złożenia deklaracji to 15.06.2022 r.

Prosimy o przemyślane wpisywanie terminów, w których musicie Państwo korzystać z opieki w przedszkolu. Musimy rozważnie planować zakup żywności, produktów do przygotowywania posiłków. Wiecie Państwo, jakie mamy ceny. Zdarza się, że jest zapisanych mnóstwo dzieci „na wszelki wypadek”, a przychodzi z tego garstka. Towary są zamawiane wcześniej, przywożone najpóźniej w godzinach porannych i trzeba za nie zapłacić, niezależnie od tego jaka jest frekwencja.

29 kwietnia 2022 roku zakończyła się w naszym przedszkolu XXII edycja akcji zbierania monet pod nazwą ,,Góra Grosza”, która jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom z Warszawy. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Przedszkolaki oraz ich rodzice, nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli.
W tym roku wspólnie udało Nam się zebrać aż 1030,61  zł Bardzo dziękujemy za okazane serce i aktywny udział w Akcji. Agnieszka Zaporowicz

Życzenia

Niech tegoroczne Święta Wielkiej Nocy będą szczególnie czasem nadziei i otuchy. Oby przyniosły pokój, radość, miłość oraz wzajemną życzliwość. By czas spędzony z rodziną i bliskimi stał się źródłem wzmacniania ducha!

Życzy dyrektor

oraz pracownicy