Uwaga Konkurs

Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu bardzo serdecznie zaprasza
dzieci i rodziców z naszego przedszkola do udziału w konkursie “Przedszkolna książka kucharska” w ramach
Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Pyszny sposób na nudę, czyli…. przedszkolna książka
kucharska”
. Więcej szczegółów znajdą Państwo w regulaminie konkursu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

Informujemy, że użyczamy miejsca w holu, w budynku przedszkola przy ul. Szkolnej 37 na kiermasz. Każdy kto ma życzenie dołączyć w jakikolwiek sposób do tego kiermaszu jest mile widziany. Można zakupić wystawione przez organizatora ciasta i inne fanty, ale można również podarować na kiermasz swoje wypieki, stroiki, itp. Zebrane środki zostaną przekazane przez organizatorki na leczenie małej Eleonorki. Serdecznie zapraszamy.

Góra Grosza

Drodzy rodzice!

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w akcji „Góra Grosza” – zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, która potrzebuje wsparcia aby pomagać dzieciom, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami i są w trudnej sytuacji. Zachęcamy do wrzucania pieniędzy do puszek znajdujących się w salach przedszkolnych. Akcja trwa do 28.02.2023r.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i za każdy grosik dziękujemy!

Ewa Dąbrowska

11 listopada – przedszkolacy patriotycznie

W przeddzień święta Niepodległości grupa „Odkrywców” oraz „Jagódki” wystąpiły dwukrotnie z przygotowanym , okolicznościowym występem. Pierwszy występ miał miejsce w auli przedszkola przed naszą przedszkolną społecznością. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w opanowanie którego włożyły wiele serca. Drugi występ wymagał od naszych dzielnych przedszkolaków jeszcze więcej umiejętności. Wystąpili oni na dużej scenie w Domu Kultury Golubia-Dobrzynia przed starszymi kolegami z Zespołu Szkół Miejskich oraz młodzieżą Zespołu Szkół nr 2, przed licznie zgromadzonymi członkami rodzin i innymi gośćmi. Grupa „Wędrowców” natomiast godnie reprezentowała nas w uroczystym przemarszu 11 listopada podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. Bardzo serdecznie gratulujemy pięknych występów i dziękujemy za zaangażowanie rodzicom dzieci z grupy „Odkrywców”, „Wędrowców” oraz „Jagódek”. Dziękujemy i gratulujemy także Julce i jej rodzicom pp. Szynkiewicz.

Spektakl teatralny w przedszkolu

26 października gościliśmy w przedszkolu Teatr Bajeczny ze spektaklem „Zacny Muchomor” . Dzieci miały okazję dowiedzieć się czym jest prawdziwe bogactwo i czy warto się dzielić. Udział w przedstawieniu był nie tylko pięknym przeżyciem, ale i przypomniał o bardzo ważnych sprawach. Dziękujemy rodzicom, bo dzięki regularnym wpłatom na konto Rady Rodziców, jest możliwość organizowania dodatkowych atrakcji.

W imieniu Rady Rodziców

Zwracamy się z prośbą do rodziców o systematyczne wpłacanie składek na Radę Rodziców. Jednocześnie informujemy, że w obecnym roku od września 2022 z tych składek zakupiono:

• upominki na pasowanie dla nowych przedszkolaków – trzy i czterolatków w ilości 111 sztuk,
  • Zakupiono już drobne upominki mikołajkowe dla każdego przedszkolaka,
  • zakupiono baloniki na Dzień Przedszkolaka 2022,
  • sfinansowano wynajem autokarów dla dwóch grup, które już wzięły udział w swoich grupowych wycieczkach,
  • zamówiono świąteczne paczki dla każdego dziecka, koszt jednego świątecznego zestawu to 27 zł.
  • 26 października będzie Teatr Bajeczny ze spektaklem dla przedszkolaków.

Bez Państwa wpłat nie byłaby możliwa realizacja tych przedsięwzięć. W imieniu Rady Rodziców i dzieci serdecznie dziękujemy. W dniu 6 października 2022 r. Rada Rodziców ustaliła wysokość miesięcznej składki w roku szkolnym 2022/2023 – 20 zł.

W sobotę 24 września, nasze przedszkole włączyło się w akcję „Narodowe Czytanie”, które odbyło się w Urzędzie Miasta Golubia- Dobrzynia. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Tegoroczna odsłona „Narodowego Czytania” skupiała się wokół „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Nauczycielki: Ewa Dąbrowska, Marta Dyrka, Bożena Kalinowska i Ewelina Kacprzykowska odczytały fragment utworu „Rękawiczka”.