Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. W tym bardzo ważnym dniu, podczas uroczystości  zorganizowanej przez Urząd Miasta Golubia- Dobrzynia, dzieci z grupy Myszki oraz Misie zaprezentowały program słowno-muzyczny dla zaproszonych gości. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną pracę. Dzień później wystąpiły także dla Pracowników oraz Dzieci z naszego przedszkola. Gratulujemy dzieciom pięknego występu natomiast wszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów. Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za życzenia, podziękowania i laurki. Karolina Adamczyk

Wyścig o życie – ratujemy małą Maję przed śmiertelną chorobą!

W drugim tygodniu życia u Mai wykryto śmiertelną chorobę genetyczną – rdzeniowy zanik mięśni, SMA typu 1. Ratunkiem dla Majeczki jest terapia genowa, która polega na jednorazowym wstrzyknięciu zdrowego genu SMN1, który zastąpi uszkodzony gen odpowiedzialny za rozwój mięśni i całkowicie zatrzyma postęp śmiertelnej choroby. Maja jest mieszkanką gminy Golub – Dobrzyń i potrzebuje naszej pomocy.

W związku z tym nasze przedszkole organizuje zbiórkę nakrętek, a dochód z ich sprzedaży zasili konto chorej dziewczynki.

Nakrętki można wrzucać do przygotowanych w tym celu kartonów stojących na korytarzach w budynkach przy ul. Szkolnej i Sienkiewicza.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć akcję w inny sposób podajemy link.

Tradycją naszego przedszkola jest witanie kolejnych pór roku poezją Marii Konopnickiej. Oczywiście i tym razem nie mogło być inaczej. W każdej grupie panie czytały wiersze naszej patronki związane z jesienią. Oprócz tego prowadzono szereg zabaw związanych z jesienną pogodą, darami jesieni, prowadzono eksperymenty, itp.

Dnia 20 września 2021roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy ruchowe,  integracyjne, a także z  balonami oraz eksperymenty. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Np. w Wędrowcach na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz medal. W innych grupach to dzieci mogły współdecydować o rodzaju aktywności , o tym jak spędzą ten ten dzień Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci. Dzieciom wszyscy pracownicy życzą wielu wspaniałych chwil w przedszkolu. Ewelina Kacprzykowska

1 września 2021 roku rozpoczynamy kolejny rok szkolny również w przedszkolu. Dla przedszkolaków i pracowników jest to „normalny” dzień pracy. Zaczynamy już od 6.30 w obu budynkach. Przypominamy, że w przedszkolu nadal obowiązuje reżim sanitarny. Bardzo prosimy o założenie maseczki ochronnej przed wejściem do budynku.

Życzymy wszystkim samych pogodnych dni, dobrego humoru, wzajemnej życzliwości. Dzieciom życzymy wielu fantastycznych i wesołych zabaw.

Wakacje na półmetku

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. My w przedszkolu jednak się nie nudzimy. Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. W czwartek puszczaliśmy ogromne bańki mydlane. Było dużo uśmiechu i radości. Niestety połowa wakacji już prysła jak te bańki mydlane. Przypominamy, że w dniach 2.08 – 13.08.2021 r. w naszym przedszkolu jest przerwa wakacyjna. Dzieci, zapisane na dyżur w sierpniu zapraszamy od 16 sierpnia do budynku przy ul. Szkolnej 37.

Przypominamy rodzicom, że od jutra 1 lipca zaczyna się wakacyjny dyżur dla dzieci, których rodzice złożyli deklaracje na ten czas. W lipcu zajęcia będą się odbywały w budynku przy ul. Sienkiewicza 6. Dwa pierwsze tygodnie sierpnia przedszkole pozostaje zamknięte, natomiast od 16 sierpnia spotykamy się w budynku przy ul. Szkolnej 37.

Pożegnanie sześciolatków

W minionych dniach pożegnaliśmy się z sześciolatkami, a właściwie już z siedmiolatkami, które po wakacjach zaczną naukę w pierwszych klasach. Występy były piękne, wzruszające i różnorodne. Łezka zakręciła się w niejednym oku małym i dużym. Trudno się dziwić, gdyż wiele dzieci spędziło w swoich grupach aż cztery lata. Dziękujemy gorąco rodzicom za współpracę, zaangażowanie, wszelką pomoc, miłe słowa, sugestie ale i również uwagi krytyczne, ponieważ to one pozwalają dostrzec coś, co uszło być może naszej uwadze. Dzieciom życzymy samych sukcesów i fantastycznych nowych przyjaźni.