Prace adaptacyjno-remontowe

Ostanie dni, podczas których jest mniej dzieci, możemy wykorzystać na prace remontowo-adaptacyjne. Sala gimnastyczna została już odświeżona, pomalowana i uprzątnięta. Teraz są porządkowane i odświeżane inne pomieszczenia. Ale najbardziej cieszy nas adaptacja jednego z pomieszczeń na kolejną łazienkę. To było nam bardzo potrzebne. Jest tam sporo pracy, ale obserwując tempo pracy mamy nadzieję, że szybko będzie można z niej korzystać.

Ważna informacja

Drodzy rodzice! Dyrektor przedszkola informuje, że od stycznia 2021 r. istnieje możliwość regulowania płatności za korzystanie z przedszkola, dokonując wpłaty na konto bankowe. Termin wpłaty pozostaje taki, jak wskazany w statucie przedszkola § 22. 10, do 15 dnia każdego miesiąca. Rodzice w każdym miesiącu zostaną poinformowani o należnej kwocie. W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz nazwę miesiąca, którego włata dotyczy. WAŻNE!!! Bardzo prosimy o wpłacanie dokładnych kwot zgodnych z uzyskaną informacją (nie pomniejszamy jej, ani nie zwiększamy, nie zaokrąglamy i NIE WPŁACAMY NA TO KONTO SKŁADKI NA RADĘ RODZICÓW ).

Nr konta do wpłat za przedszkole : 72 9551 0002 0100 2280 2000 0020

Ci, którzy nie chcą korzystać z możliwości wpłaty na konto, nadal będą mogli wpłacać jak dotychczas u intendentki przedszkola.

Wizyta Mikołaja

22 grudnia zgodnie z wcześniejszą obietnicą ponownie gościliśmy Mikołaja. Tym razem wszystkie dzieci otrzymały świąteczne paczki, których zawartość zapewne pozwoli miło spędzić wiele chwil podczas świątecznego wypoczynku, a słodka niespodzianka umili ten czas.

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak należy zachować się, gdy ktoś podaruje nam upominek.

Uwaga!

W dniach 23.XII.2020 r. – 15.I.2021 r. pracujemy wyłącznie w budynku przy ul. Sienkiewicza 6. Wszystkie dzieci będą w grupach zbliżonych wiekowo. Praca opiekuńczo-wychowawcza sprawowana będzie przez nauczycieli nie korzystających w tym czasie z urlopów.

Nie będzie zajęć w budynku przy ul. Szkolnej 37, gdzie będzie trwał remont sali gimnastycznej oraz prace związane z adaptacją jednego z pomieszczeń na dodatkową łazienkę dla dzieci. (nie będzie możliwości korzystania z łazienki na parterze budynku).

Dyrektor przedszkola

Mikołajki w przedszkolu

Mimo, że 6 grudnia był dniem wolnym od zajęć przedszkolnych, to Mikołaj nie zapomniał o przedszkolakach i odwiedził nas w poniedziałkowy poranek – siódmego grudnia. Zwyczajowo dzieci otrzymały symboliczne drobiazgi, a Mikołaj dowiedział się, że dzieci są grzeczne, starają się przestrzegać zasad i powinien do nich jeszcze przyjść tuż przed Gwiazdką z większymi prezentami. Obiecał, że przybędzie. Możemy go wyglądać 🙂 .

Szanowni Rodzice dzieci z grupy „Motyle”!

W związku ze stwierdzeniem u pracownika Przedszkola Publicznego nr 2, im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w stosunku do dzieci z grupy „Motyle” została zastosowana kwarantanna od dnia 21 listopada 2020r. do dnia 26 listopada 2020r

Na podst. art. 2 pkt 12 ustawy z dnia z dnia 5 grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019r. poz. 1239 z późn. zm.), użyte w ustawie określenie „kwarantanna oznacza – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych;”.

Osoba objęta kwarantanną ” W czasie kwarantanny przebywa w swoim mieszkaniu. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności obywatelskiej, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sam nie ma objawów.

Na podstawie powyższego, dzieci będą korzystały z nauczania w formie kształcenia zdalnego od dnia 23 listopada 2020r. do dnia 27 listopada 2020r., a zadaniem  rodziców jest wnikliwa obserwacja stanu zdrowia w zakresie chorób górnych dróg oddechowych. W przypadku pojawienia się objawów ze strony układu oddechowego należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem świątecznej i nocnej opieki medycznej.

Strona 1 z 2212345...1020...Ostatnia »