Śmieci segregujesz nagrody otrzymujesz

Konkurs trwa od dnia 12 grudnia 2022 r. do 30 kwietnia 2023 r.Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci !

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym pn. „Śmieci segregujesz nagrody otrzymujesz”

Organizowanym przez Burmistrza Golubia-Dobrzynia oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Wąbrzeźnie.Konkurs polega na selektywnej zbiórce makulatury oraz zużytychodpadów elektrycznych i elektronicznych, baterii a także sprawnych zabawek i nie zniszczonych książek.

Czekają nagrody i wyróżnienia.

Rodzaj odpadów elektrycznych i elektronicznych:

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, itp. Proszę o przywożenie w miarę możliwości na plac obok śmietnika budynku przedszkola przy ul. Sienkiewicza 6

Sprzęt teleinformatyczny, telekomunikacyjny i audiowizualny: komputery stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, laptopy, drukarki, sprzęt kopiujący, elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, telefony stacjonarne, bezprzewodowe, komórkowe, ładowarki do telefonów, faksy, odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery video, sprzęt video, aparaty fotograficzne, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku, elektryczne instrumenty muzyczne, pozostałe urządzenia i produkty wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazu, itp.

Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, urządzenia do skręcania, mielenia, piaskowania, przemiału, piłowania, cięcia, nawiercania, nabijania, składania, narzędzia do nitowania, przybijania, spawania, lutowania, urządzenia do koszenia trawy lub innych prac ogrodniczych, itp.

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: odkurzacze, urządzenia używane do szycia, żelazka, pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, młynki do kawy, elektryczne urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań, noże elektryczne, elektryczne urządzenia do strzyżenia włosów, suszarki, lokówki, prostownice, karbownice, szczoteczki elektryczne, depilatory, golarki, urządzenia do masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała, zegary, zegarki, elektroniczne urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu, wagi elektroniczne, itp.

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy (zepsuty): kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, itp.