Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie

Jesteśmy cały czas w okresie wielkanocnym, a najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego.  Pamiętacie, to jest ta niedziela, która wiąże się ze świętą Faustyną Kowalską i obrazem „Jezu, ufam Tobie”. Rozmawialiśmy sobie na katechezie o siostrze Faustynie, o Jej życiu i o Panu Jezusie Miłosiernym, przedstawionym na obrazie tak- jak ukazał się Faustynce. Jezus nauczył też siostrę Faustynę modlitwy – ” Koronki do Miłosierdzia Bożego”, którą polecił odmawiać szczególnie o godzinie 15.00 każdego dnia, a najbardziej w piątek, gdyż jest to dzień Jego śmierci na krzyżu.   

    Przed tą ważną niedzielą, chciałabym zachęcić Was i Waszych Rodziców do obejrzenia dwóch filmów, o siostrze Faustynie, o Bożym Miłosierdziu i o historii powstania obrazu ” Jezu, ufam Tobie”. Jeden z nich oglądaliśmy na katechezie, ale myślę że warto go jeszcze raz zobaczyć. Niżej podam tytuły tych filmów. Poproście swoich rodziców,żeby pomogli Wam odszukać ich w internecie i razem obejrzyjcie. innocent

    1. ” Aureola- od Stanisława do Karola- ,św. Faustyna”

    2. ” Moja katolicka rodzina- św. Faustyna i Miłosierdzie Boże”.

    Drodzy Rodzice! W obecnej sytuacji, wołanie : Jezu, ufam Tobie” ma szczególne znaczenie. Zachęcam Was do wspólnej modlitwy ( np. wieczornej) i budowania w dzieciach postawy nadziei i ufności, że ten trudny czas niebawem minie. A źródłem tej nadziei- nie naiwnej ale prawdziwej, jest dla nas- wierzących sam Jezus, który poprzez objawienie się Faustynie, chce nam powiedzieć, żebyśmy się nie lękali i Jemu zaufali!. Dla Was, drodzy Rodzice, mam także propozycję. Jeśli uda Wam się znaleźć w necie film ” Miłość i miłosierdzie”,  to zachęcam do obejrzenia. Jest to najnowszy film z 2019   opowiadający historię siostry Faustyny i obrazu „Jezu, ufam Tobie”

        Z serdecznym pozdrowieniem i pamięcią w modlitwie

Bożena Kalinowska