Propozycje Pani katechetki

Boże Ciało

Zesłanie Ducha Świętego

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Setna rocznica Urodzin Jana Pawła II

O dobrym pasterzu

Katecheza o Piśmie Świętym zaproszenie Pani Bożenki 22.04.2020 r.

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

       Dziś rozpoczynamy Triduum Paschalne, czyli czas w którym bezpośrednio przygotowujemy się do najważniejszych Świąt w kościele- Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na zaistniałą sytuację, nie możemy uczestniczyć w obrzędach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, a także Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa- w naszym parafialnym kościele. Jednak księża , przygotowali dla nas transmisję internetową tych najważniejszych wydarzeń. Na stronie parafii zamieszczono szczegółowy rozkład  Triduum Paschalnego, z naszego parafialnego kościoła św. Katarzyny w Dobrzyniu n/ Drwęcą. Zachęcam w miarę możliwości, do włączenia się duchowo w tę transmisję. Przypuszczam, że nie jest możliwe, aby dzieci, oglądały od początku do końca- są jeszcze na to za małe, a Liturgia w poszczególne dni, nie należy do krótkich. To zrozumiałe. Chodzi o to, aby widziały i wiedziały, że dla Państwa jest to ważne.

       Rozmawiajcie Drodzy Rodzice z Waszymi dziećmi, o tym co dzieje się w te Święte Dni. One naprawdę dużo potrafią zrozumieć i zaskoczyć nas-dorosłych, swoją WIEDZĄ i WIARĄ. Potrafią nauczyć nas w sposób prosty i niekłamany, jak kochać Tego, który za nas oddał życie i zmartwychwstał ( katecheza przedszkolna jest tego najlepszym przykładem).

                                              Z Bogiem!    Wesołego Alleluja!        

Propozycja dla chętnych rodziców i dzieci , nie tylko uczęszczających na katechezę, ale wszystkich tych, którzy chcą, potrzebują duchowo przygotować się z dziećmi do Świąt Wielkanocnych

Propozycja Pani Bożenki na Wielki Tydzień