Nadanie imienia

We wrześniu 2004 roku z okazji obchodów 55-lecia istnienia naszego przedszkola, odbyła się uroczystość nadania naszemu przedszkolu imienia Marii Konopnickiej.

W uroczystości wzięli udział rodzice, liczni goście, przedstawiciele władzy świeckiej, kościelnej, obecni jak i byli pracownicy oraz wychowankowie. Zaproszeni goście obejrzeli przygotowane przez dzieci występy z wykorzystaniem tekstów Marii Konopnickiej.
Dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy z wizerunkiem naszej patronki. Były życzenia i gratulacje.Od obecnych oraz od tych, którzy nie mogli przybyć osobiście. Bardzo ucieszył nas fax z życzeniami od wnuka Marii Konopnickiej, który z uwagi na kłopoty zdrowotne, nie mógł przybyć na naszą uroczystość.
Wśród honorowych gości nie zabrakło założycielki naszego przedszkola, pierwszej dyrektor pani Urszuli Badowskiej oraz zapisanego jako pierwsze dziecko do tej placówki pana Ryszarda Stefańskiego.
Można było obejrzeć wystawę zdjęć, wybranych dyplomów, itp. kroniki z archiwalnymi zapisami oraz złożyć życzenia w aktualnej przedszkolnej kronice.