Kraina Kodowania

Na początku roku 2018/2019 w przedszkolu opracowano innowację pedagogiczną „Do krainy kodowania ruszamy – tam samodzielnie doświadczenia zdobywamy” . Autorkami są nauczycielki Anna Krzeszewska, Anna Krzyżek i Małgorzata Miler.

Zabawy  z elementami kodowania sprzyjają nauce logicznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, pozwalają na rozwijanie wielu kompetencji miękkich. Uczą umiejętności pracy w zespole i współdziałania. Sprzyjają nabywaniu pewności siebie. Są impulsem do podejmowania samodzielnie przez dzieci zabaw inspirowanych zabawami kierowanymi.
Przedszkole posiada zaplecze w postaci sali zajęć przeznaczonej do nauki programowania. Kraina kodowania to miejsce przyjazne dzieciom, wyposażone w różne pomoce dydaktyczne, akcesoria oraz roboty służące organizowaniu atrakcyjnych zajęć. Grupa „Odkrywcy” w drugim półroczu zaczęła realizować innowację. Dzieci po raz pierwszy miały okazję bawić się i kodować        w specjalnie do tego przygotowanej przestrzeni. Grupa będzie też realizować zadania III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”. Zachęcamy do śledzenia naszych działań na stronie przedszkola.