Gdy, zabawki się znudziły

Nie musicie Państwo posiadać drukarki, korzystać z komputera możecie wykorzystać to co jest dostępne w domu. Np. do czego może przydać się stara gazeta czy ulotka reklamowa ze sklepu:

  • poproś dziecko , które zna litery niech wyszuka konkretną literę i otoczy ją kółkiem, np. zielonym wszystkie litery A, czerwonym K, innym jeszcze inną literkę,
  • zachęć dziecko, by zakreśliło te wyrazy, które potrafi samo przeczytać, poproś, by samodzielnie Ci przeczytało je, ułóżcie zdania z tymi wyrazami,Wytnij fragment jakiegoś obrazka głowę, koło, dach, itp. , poproś dziecko , by sprawiło , aby ten fragment stał się częścią jego pracy. Naklejcie w dowolnym miejscu na kartce ten fragment i poproś, by Twoje dziecko stworzyło własną ilustrację,
  • Poproś dziecko by podarło gazetę na małe skrawki papieru, przygotujcie wspólnie masę papierową (przepisy dostępne w wielu miejscach w sieci) . Darcie papieru, to bardzo fajne ćwiczenie palców rąk, przygotowujące do pisania, a masa papierowa może posłużyć do wykonania np. wazonika, talerzyka , ramki do zdjęć, etc. Po wyschnięciu naszego wytworu, można go dowolnie pomalować, ozdobić.
  • Z gazety możemy zrobić rzeczy np. czapkę, łódkę, wykorzystać do zabaw tematycznych, przy okazji poćwiczyć dłonie,
  • Jeśli przygotujemy kilka czapek papierowych, możemy pod jedną z nich ukryć tradycyjny „tykający” zegarek typu budzik, wykorzystać do ćwiczeń słuchowych, należy za pomocą słuchu, odszukać , pod którym ukrył się ten zegarek.
  • Z gazety można wykonać papierowe kule, kopać, rzucać, ćwiczyć rzuty do celu, bez obawy, że zakłócimy spokój sąsiadom 🙂 a może przygotujecie „patyki” z papieru? Proponuję poszukać w jaki sposób wykonać papierową wiklinę. Z takich „patyków” dziecko może po prostu układać obrazki, tory do zabaw małymi autkami czy dmuchania wacików . Pamiętajmy , by po zabawie z gazetami umyć porządnie ręce.

Życzymy udanej zabawy, chętnych zapraszamy do podzielenia się własnymi wytworami lub pomysłami. Własne pomysły czy zdjęcia wytworów Waszych i Waszego dziecka można przysyłać na adres e mail naszego przedszkola. Jeśli w e mailu będzie zgoda, to zamieścimy je na stronie przedszkola.