„Papugi” z wizytą w Straży Pożarnej

Dnia 22 czerwca grupa „Papug” udała się w odwiedziny do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu- Dobrzyniu. Dzieci z niecierpliwością czekały na to wyjście bo jak wiemy większość przedszkolaków chciałaby w przyszłości wykonywać zawód strażaka. W budynku czekali na dzieci strażacy, którzy opowiedzieli  o tym zawodzie, oprowadzili dzieci po pomieszczeniach oraz pokazali jak wyglądają sprzęty i wozy strażackie. Dzieci miały możliwość przymierzyć elementy stroju strażackiego i wejść do wozu strażackiego. Dowiedziały się jakie są numery alarmowe wzywające służby ratownicze. Na koniec pobytu dzieci otrzymały upominki w postaci lizaka i kolorowanek oraz plakat z zasadami bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych podczas wakacji. Bardzo dziękujemy za wizytę  i  na pewno tam jeszcze kiedyś wrócimy.

Sylwia Bolewska