O niepełnosprawności, tolerancji i integracji u Naukowców

25 maja w środowy poranek grupę Naukowcy odwiedziła mama Piotra. Pani Anna opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca nauczyciela w szkole specjalnej. Naukowcy przyswoili wiadomości o niepełnosprawności, tolerancji oraz integracji. Pani Anna w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiła treści o rodzajach niepełnosprawności sensorycznej. Naukowcy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zabawach integracyjnych, jak również mieli możliwość zabawy zabawkami, z których korzystają dzieci niewidome, niedowidzące, niedosłyszące oraz głuchonieme. Poznaliśmy czym są piktogramy oraz nauczyliśmy się kilku ruchów w języku migowym: dziękuję, przepraszam, kocham cię.

Dziękujemy Pani Annie za mile spędzony poranek, za poświęcony Naukowcom czas oraz za zaangażowanie w życie grupy.

Ewelina Kacprzykowska