Rekolekcje wielkopostne dla dzieci

W dniach 16 -18 marzec 2022, odbywały się rekolekcje wielkopostne dla dzieci z Zespołu Szkół Miejskich oraz Zespołu Szkół nr 3, w parafialnym kościele św. Katarzyny w Dobrzyniu. Dzieci z naszego przedszkola, również zostały zaproszone do udziału w tym religijnym wydarzeniu. Już od początku rekolekcji, pierwsze ławki w kościele należały do naszych piecio i sześciolatków, które wraz z wychowawcami, licznie przybyły do kościoła. Będąc we wnętrzu świątyni, oglądały ją, pytały o wiele rzeczy tam znajdujących się, a przede wszystkim- podczas nabożeństwa- słuchały tego, co mówił ksiądz i grzecznie się zachowywały. Na szczególną uwagę zasługuje ich śpiew z pokazywaniem: wyraźny, odważny, po prostu- piękny. Zadziwiły nim pozostałych uczestników rekolekcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby dzieci mogły uczestniczyć w tym wielkopostnym wydarzeniu i przeżyć je we właściwy sobie sposób. Bożena Kalinowska