102 rocznica powrotu Golubia do Polski

102 rocznica powrotu Golubia do Polski

17 stycznia w naszym mieście świętowano 102 rocznicę powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski. Golub jako pierwsze ze wszystkich miast pomorskich w 1920 roku powróciło do Polski. Przedszkolacy z grup: Wędrowcy oraz Podróżnicy nie próżnowali tego dnia i wzięli udział w zajęciach poświęconych obchodom tego święta. Dzieci oglądały książki i przewodniki o Golubiu-Dobrzyniu, obejrzały film o naszym mieście oraz wysłuchały legend i opowieści odczytanych przez nauczyciela. Przedszkolaki podczas wewnątrzgrupowych konkursów, zagadek oraz pogadanek wykazały się dużą wiedzą o Golubiu-Dobrzyniu: szybciutko i prawidłowo udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Bez większych problemów potrafiły ułożyć pocięty na kawałki herb Golubia-Dobrzynia, wykonać flagę Golubia-Dobrzynia, wybrać widokówki przedstawiające architekturę naszego miasta, odgadnąć najważniejsze zabytki oraz zaznaczyć na zdjęciu burmistrza naszego miasta. Wykonały prace plastyczne, które widnieją w holu przedszkola. Największą frajdą okazała się jednak zabawa w rycerza przebijającego balon. Był to dzień pełen wrażeń. W innych grupach również pamiętano o tym święcie. Ewelina Kacprzykowska


Comments are closed