Miasto w oczach „Odkrywców”

Grupa „Odkrywców” w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu „Miasto w oczach dziecka”. To przedsięwzięcie ma na celu między innymi wzmacnianie przynależności do Małej Ojczyzny, zachęcenie do poznawania historii własnego miasta, przybliżanie dzieciom tradycji i zwyczajów. Mamy za sobą już kilka zadań zrealizowanych w ramach tego projektu. W późniejszym okresie podzielimy się efektami naszych wszystkich działań w tym zakresie. 09.11.2021 r. przy pomocy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się spotkanie z panem Zygmuntem Błaszczykiem, który obiecał, że chętnie oprowadzi nas po starszej części miasta. Tymczasem opowiedział nam nieco więcej o herbie Golubia-Dobrzynia, który zmieniał się na przestrzeni lat. Potwierdził, że nigdy w nim nie było wizerunku Anny Wazówny, jak twierdzą niektórzy. Pani Ewa Kaźmierkiewicz przygotowała dla nas wystawę zdjęć i publikacji dotyczących naszego miasta. Dziękujemy Pani Ewie Serkowskiej za zaangażowanie i pomoc z realizacji dzisiejszego spotkania. Serdecznie dziękujemy wszystkim za poświęcony nam czas i garść ciekawostek na temat naszego miasta.


Comments are closed