Wędrowcy oraz Naukowcy -spotkanie z Policjantem

21 września br. nasze przedszkole, a dokładnie grupę Wędrowców oraz Naukowców odwiedzili Policjanci: p. Katarzyna Wilangowska oraz p. Krzysztof Smoliński. Celem spotkania z funkcjonariuszami policji było przypomnienie dzieciom:
*ogólnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i poza nim m.in.: zapinanie pasów oraz jazda samochodem w  fotelikach,
*numerów alarmowych,
*najważniejszych znaków drogowych dla pieszych.
Dzieci otrzymały bardzo cenne wskazówki, jak zachować się na drodze. Wędrowcy oraz Naukowcy chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Dzieci dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Jednak największym  zainteresowaniem cieszył się zaprezentowany pokaz bezpiecznego przechodzenia przez pasy przez obie grupy przedszkolne. Wędrowcy oraz Naukowcy w podzięce za upominki od gości z radością zaśpiewali znaną przez nich piosenkę  „Znaki drogowe”.

Dziękujemy Pani Kasi oraz Panu Krzysztofowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Ewelina Kacprzykowska
Marzena Jabłońska