Naukowcy – Kodeks Przedszkolaka-

Naukowcy z początkiem września poznali zasady i normy zachowania obowiązujące każdego przedszkolaka. „Kodeks Przedszkolaka” ma za zadanie kształtować w dzieciach wzorce, normy i zachowania społecznie akceptowane. Dzieci poznały swoje prawa i obowiązki na podstawie przygotowanych przez nauczyciela ilustracji. Gdy każdy obrazek został omówiony nastąpił najważniejszy moment, czyli potwierdzenie przyjęcia Kodeksu. Każdy przedszkolak odbił swój paluszek pomalowany farbą na arkuszu bristolu z zapisanymi hasłami Kodeksu. Jednocześnie odpowiadał na pytanie „Czy zgadzasz się  postępować według Kodeksu naszej grupy?” Wszystkie dzieci obiecały:

•  słuchać poleceń pani

•  być miłym i koleżeńskim

•  używać słów- przepraszam, proszę, dziękuję, dzień dobry, do widzenia

•  nie krzyczeć, nie szczypać

•  pomagać innym

•  odkładać zabawki na miejsce.

Wprowadzenie Kodeksu Przedszkolaka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Musi ono zrozumieć, że funkcjonowanie w grupie nie polega tylko na braniu od innych, ale także na dawaniu czegoś z siebie tej drugiej osobie.
Uwieńczeniem wytrwałości w swoim postepowaniu i staraniu się go poprawiać był pokaz eksperymentu WULKAN.
Dziękuję Dzieciom za wspólną pracę oraz Rodzicom za wsparcie swoich pociech, by nasza wspólna praca była zgodna i owocna. Ewelina Kacprzykowska