Dla Babć i Dziadków

Mimo, że sytuacja wymusiła na nas nieco inne zwyczaje, pozbawiła nas możliwości zapraszania do przedszkola gości, to nie sprawiło to, że z kalendarza zostały wymazane święta i uroczystości. Dzieci pamiętały o przypadającym w styczniu święcie swoich dziadków. W każdej grupie przygotowano wiersze, piosenki, tańce, które zostały zaprezentowane w umówiony z rodzicami sposób, a Ci zadbali […]

„Pszczółki” eksperymentują

Grupa „Pszczółek” chętnie bierze udział w zajęciach. Ostatnio nawet miały okazję eksperymentować. Zdobyły wiedzę o czterech żywiołach poprzez obserwację i  doświadczenia. Dowiedziały się dlaczego świeczka zgaśnie oraz samodzielnie stworzyły bańki mydlane.

„Motylki” eksperymentują.

Nie ma nic ciekawszego niż nauka przez zabawę i doświadczenie. Przekonały się o tym dzieci z grupy „Motylki”. Miały okazję sprawdzić co rozpuszcza się w wodzie, co nie. Przez kilka dni obserwują też zjawisko „wędrującej wody”. Dzieci tak zainteresowało eksperymentowanie, że pytają już kiedy będą kolejne takie zajęcia.

„Motyle” pamiętają o babciach i dziadkach.

Dzieci z grupy „Motylki” przygotowały piękne serca dla babć i dziadków , zrobiły także laurki z pamiątkowym odbiciem swojej rączki. Nie lada wyzwaniem było narysowanie swoich dziadków. Nauczyły się także wiersza i piosenki dla nich. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości.