Gra planszowa – fajna sprawa

W lutym tego roku w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs na grupową grę planszową . Organizatorkami tego konkursy były: panie Wioleta Tykałowska, Marta Wolska oraz Agnieszka Zaporowicz. Celem tego konkursu było:

  • promowanie gier planszowych,
  • rozwijanie u dzieci kreatywności, pomysłowości, pobudzanie wyobraźni,
  • rozwijanie umiejętności plastycznych, technicznych,
  • wzmacnianie poczucia własnej wartości dzieci poprzez zaprezentowanie ich talentów,
  • zaangażowanie każdego dziecka z grupy w stworzenie gry,
  • wzmacnianie więzi emocjonalnej z grupą, poczucia przynależności do grupy poprzez wspólne tworzenie gry,
  • kształtowanie pojęć matematycznych, umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi, umiejętności kodowania.

Spośród wykonanych gier planszowych wyłoniono najlepsze zdaniem wszystkich nauczycielek naszego przedszkola gry w kategorii gier dla dzieci młodszych i starszych. Gratulujemy wszystkim Paniom oraz grupom wspaniałych pomysłów. Życzymy fantastycznych zabaw z wykorzystaniem gier. Rodzicom sugerujemy, że gry planszowe to bardzo fajny pomysł na prezenty. Może warto zamiast kolejnego autka czy lalki zakupić grę planszową, a tym, którzy mają więcej czasu podpowiadamy, że można wspólnie z dzieckiem wykonać własną grę planszową samodzielnie. Anna Krzeszewska


Comments are closed