„Odkrywcy” w Krainie Kodowania

W miniony poniedziałek dzieci z grupy „Odkrywcy” uczestniczyły w kolejnych zabawach z elementami kodowania. Tym razem miejscem tych zabaw stała się Kraina Kodowania. To jedna z sal, w budynku przy ul. Szkolnej 37, w której zgromadzono pomoce, które już wcześniej były w posiadaniu przedszkola, czyli drewniane klocki do realizacji modułu Konstrukcje matematyczne,Ozoboty, małe maty i klocki do zabaw z kodowaniem. Znalazły tam swoje miejsce również drewniane puzzle dla Ozobotów, mata z zestawem pomocy do realizacji zajęć humanistyczno-matematycznych. Jest tutaj również projektor, z możliwością korzystania z multimedialnych pomocy.  Multimedia to drzwi do świata informacji, stanowiące fundament roz­woju, umożliwiające wymianę myśli, aktywność intelektualną, a przede wszystkim wielobodźcowe pobudzenie mózgu. Tworzą one nowy model eduka­cji pozwalający na nabywanie wiedzy i umiejętności w szybko zmieniają­cym się świecie i otaczającej dziecko rzeczywistości. Mamy nadzieję, że będzie ona służyła dobrze dzieciom a nauczycielom pozwoli uatrakcyjnić zajęcia.