„Śladami Świętego Mikołaja” – zajęcie otwarte w „Pszczółkach”

Dnia 6.12.2018r. w grupie „Pszczółki” odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców. Celem zajęcia było zapoznanie z tradycjami związanymi z mikołajkami, kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, stworzenie miłego nastroju poprzez integrację z rodzicami. W trakcie zajęć czekała na dzieci niespodzianka. Dzieci odnalazły list, z którego wynikało, że Mikołaj w nocy odwiedził salę „Pszczółek” i zostawił dla dzieci niespodzianki. Żeby je odnaleźć należało, kierując się wskazówkami, odnaleźć koperty, w których znajdowały się zadania do wykonania. Trzeba było zaśpiewać piosenkę „Nasz kochany Mikołaj”, rozwiązać zagadki słowne, stworzyć zaprzęgi Mikołajowe przy piosence „Sanna” oraz upiec i udekorować pierniki. Śmiechu było co niemiara. Dzieciom i rodzicom bardzo podobało się zajęcie. A dzieci w nagrodę za prawidłowo wykonane zadania odnalazły worek Mikołaja a w nim każdy znalazł słodką niespodziankę. Dziękuję rodzicom za liczne przybycie i wspólną zabawę.

Lucyna Baźmirowska