Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie „Odkrywcy”

Dnia 05.12 w grupie „Odkrywcy” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „Mikołajkowe zabawy z kodowaniem”. Tego dnia spotkała nas niespodzianka – otrzymaliśmy list od Świętego Mikołaja. Okazało się, że obserwuje nasze zabawy i zajęcia w przedszkolu i wie, że w przeddzień jego imienin zaprosiliśmy na nie również rodziców. Dzieciom nie pozostało nic innego, jak z zaangażowaniem sprostać wszystkim zadaniom. Odkrywcy odszyfrowali hasła związane ze zbliżającym się świętem, rozwiązywali zadania matematyczne, przeliczali buty i prezenty, klasyfikowali według podanych kryteriów, ćwiczyli logiczne myślenie układając świąteczne sudoku oraz utrwalali kierunki. Nie zabrakło zabaw ruchowych i tańca. Dzieci po raz pierwszy miały okazję planować trasę dla robota Ozobot używając określonego kodu. Zajęcia z wykorzystaniem robotów pozwalają rozwijać orientację w przestrzeni, doskonalą sprawność manualną, uczą posługiwania się symbolami. Zabawa bardzo podobała się dzieciom, z pewnością będziemy je wykorzystywać wielokrotnie.
Czy Święty Mikołaj patrzył? Przekonaliśmy się o tym zaglądając w nasze buty  🙂

Anna Krzyżek