„Pszczółki” eksperymentują

Pod koniec października dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w zabawach mających na celu rozbudzanie ciekawości badawczej oraz rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego. Dzieci poznały właściwości wody. Przeprowadzały eksperymenty, sprawdzały co pływa a co tonie, jak zachowa się papier w wodzie, kiedy doda się do niej mydła i co się stanie z kolorową bibułą kiedy umieści się ją w słoiku z wodą. Poznały też sposób mieszania barw. Dzieci były bardzo zaciekawione przeprowadzonymi eksperymentami, chętnie wypowiadały się na temat przeprowadzonych obserwacji. Pogłębiały własne doświadczenia i były bardzo zadowolone z uczestnictwa w tego typu zabawach. Kto wie, być może za jakiś czas, któreś z dzieci zostanie sławnym fizykiem?

Lucyna Baźmirowska