Spotkanie z policjantem w grupie „Pszczółki”

Dnia 8.10.2018r., w związku z realizowaną tematyką dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach, dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedził policjant. Funkcjonariusz policji w ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy, uwrażliwił je na zagrożenia drogowe. Rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego przechodzenia po pasach, o działaniu sygnalizacji świetlnej oraz dlaczego tak ważne jest  zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Uwrażliwił dzieci, aby nigdy nie wsiadały z obcymi do samochodu. Przygotował materiały edukacyjne, dzieci mogły również odcisnąć na pamiątkę swoje linie papilarne. Na zakończenie dzieci obejrzały film o bezpieczeństwie na drodze i zjadły cukierki. Na koniec spotkania większość dzieci zadeklarowała, że ich marzeniem jest praca w policji. Dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony nam czas, wszystkie niespodzianki i przekazaną wiedzę.

Lucyna Baźmirowska