Sprzątanie Świata 2017

15 września 2017 roku przyłączyliśmy się do akcji

Sprzątanie Świata.

Przedszkolacy kolejny raz sprzątali swój najbliższy świat czyli miejsca w pobliżu przedszkola, które najczęściej odwiedzają – niemal każdego dnia. Dzieci wiedzą, że jednego dnia nie da się posprzątać świata ale warto przekonywać je, że  my sami możemy mieć wpływ na to jak wygląda nasze otoczenie. Przedszkolacy wiedzą również o tym, że na co dzień wszyscy możemy ograniczać ilość odpadów i śmieci. Nasze starsze przedszkolaki nawet jeśli tego nie wypowiedzą, to znają znaczenie słowa recykling. Młodsi również chcą mieć swój udział w porządkowaniu otoczenia. Po wspólnych „porządkach” podjęły próbę pokolorowania placu przy przedszkolu. Starania dzieci doceniła pani wiceburmistrz Danuta Malecka, która w imieniu swoim oraz Pana burmistrza podziękowała wszystkim przedszkolakom za udział w tej inicjatywie.  Już ruszyliśmy ze zbiórką plastikowych nakrętek, a o kolejnych akcjach będziemy informować  w stosownym czasie. Dorosłych prosimy o pomoc i włączenie się we wspomnianą zbiórkę oraz w kolejne przedsięwzięcia.