Sportowe zmagania Sów, Motyli i Żabek

2 czerwca przedszkolacy z „Sów , „Motyli” i „Żabek” wzięli udział w międzygrupowych zawodach sportowych. Wszyscy chętnie zmagali się w przygotowanych konkurencjach. Jedne  wymagały sprawności, drugie precyzji a jeszcze  inne refleksu i zwinności. Cała mini „spartakiada” miała charakter zabawowy. Jej celem było zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej, a element rywalizacji miał za zadanie uczyć dzieci ponosić „porażki” i wyzwalać radość z odnoszonego zwycięstwa w kolejnych konkurencjach. Chociaż matematycznie rzecz ujmując, po przeliczeniu punktacji trzeba było wyłonić zwycięską drużynę, ale tak naprawdę wygrani byli wszyscy uczestnicy, ponieważ każdy starał się na miarę swoich możliwości wykonać jak najlepiej kolejne zadania. Po krótkiej  przerwie na drugie śniadanie i odpoczynek, wszyscy wzięli udział  w zabawach rytmiczno- muzycznych, uczestnicząc w rytmice na świeżym powietrzu.