1% – Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”

Od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Szkoła” , które zajmuje się wspieraniem rozwoju edukacji i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Pomaga ono szkołom i organizacjom pozarządowym.

 Każdy płacący podatek i chcący wesprzeć nas , ma możliwość przekazania 1% podatku na wsparcie naszej placówki za pośrednictwem Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”. Każdy, kto chce żeby pieniądze z ich 1% podatku wsparły działania naszej placówki musi podczas wypełniania rocznego rozliczenia PIT: wpisać w nazwie organizacji pożytku publicznego – Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”,  jako numer KRS wpisać 0000031762, a w celu szczegółowym wpisać nazwę naszego przedszkola i 12-cyfrowy Identyfikacyjny Numer Partnera czyli naszego przedszkola, który dostępny jest w przedszkolu – po nim Stowarzyszenie identyfikuje wpłaty . Podatnicy nic nie wpłacają na konto wspomnianej organizacji żadnych środków, zrobi to za nich Urząd Skarbowy.

Darowiznę w postaci 1% można przekazać za pośrednictwem strony Stowarzyszenia – baner/link w panelu bocznym na naszej stronie.

W minionych latach udało się nam zrealizować kilka zadań dzięki tym dodatkowym środkom.

Za środki uzyskane z przekazanego 1%

za rok 2012dokonano zakupu biletów do Teatru „Baj Pomorski”  na spektakl „Historia Calineczki” oraz biletów wstępu do Centrum Rozrywki Rodzinnej Kinder Park” w Toruniu . Wyjazdy odbyły się dla poszczególnych grup w  czerwcu 2013 roku. Środki te pokryły również wynajem autokarów , by umożliwić dojazd wszystkim grupom na te atrakcje.

Pozostała kwota przeznaczona została na zakup klocków SMQL w listopadzie 2013 roku. Wydatkowano  dotację przekazaną nam ze Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła” w kwocie  5038 złotych

za rok 2013 – dokonano zakupu pomocy dydaktycznych , rozwijających sprawność manualną i koordynację wzrokowo -ruchową (labirynty na ścianę: duże przesuwanki – drzewo i ślimak. Przekazano nam na ten cel przez Stowarzyszenie kwotę 366,60 .

w roku 2014 – pomoce dydaktyczne rozwijające sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową –  klocki z sensorycznym wypełnieniem. Pomoce dydaktyczne rozwijające sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową – wieżę kul za kwotę 307,10 zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować te zadania.