Bardzo ważne

Dyrektor przedszkola w porozumieniu z Sanepidem informuje, że w związku z przypadkiem wystąpienia zarażenia wirusem SARS COV-2 w budynku przedszkola przy ul. Szkolnej 37, wszystkie osoby: dzieci i pracownicy (dotyczy także „zerówek” szkolnych) z budynku przy ul. Szkolnej pozostają pod nadzorem epidemiologicznych. Oznacza to, że obserwujemy się, rodzice obserwują dzieci i w razie niepokojących objawów, temperatury, itp. kontaktujemy się z lekarzem i postępujemy zgodnie z jego wskazówkami. Kto z rodziców przedszkolaków z tego budynku (rodzeństwo z budynku ul. Sienkiewicza także) może zapewnić opiekę swoim dzieciom , pozostawia dziecko do 30.X w domu. Dzieci, które przybędą do przedszkola będą pod opieką nauczycieli, którzy nie przebywają na kwarantannie czy L4. Dzieci i pracownicy z jednej z grup (ul. Szkolna) pozostają do końca października w kwarantannie. Rodzice tych dzieci zostali poinformowani o tym przez pracowników sanepidu osobiście. Grupa ta będzie miała zorganizowaną pracę zdalną.


Dzieci bardzo proszą o zagłosowanie na:

Projekt nr 2 – Budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu

W przypadku realizacji Projektu nr 2 z placu zabaw będą korzystać będą nie tylko dzieci przedszkolne, ale również inne dzieci (kiedy nie ma na nich przedszkolaków).

Budżet obywatelski 2021- terminy oraz formy głosowania:

Nad projektami zadań do budżetu obywatelskiego 2021 głosować będzie mógł każdy mieszkaniec bez względu na wiek. Głosować mogą również dzieci. Głosowanie odbywać się będzie do wyboru w wersji papierowej lub elektronicznej w dniach od 22 do 25 października 2020 r. do godziny 18:00.

Głosować będzie można elektronicznie na platformie pod adresem https://golub-dobrzyn.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski od 22 października od godziny 00:00 do 25 października 2020 r. do godziny 18:00
lub
Wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do urny w dniach:
– 22 października 2020 r. (czwartek) w godzinach 7:30-15:30,
– 23 października 2020 r. (piątek) w godzinach 7:30-14:00,
– 24 października 2020 r. (sobota) w godzinach 10:00-14:00,
– 25 października 2020 r. (niedziela) w godzinach 14:00-18:00.

Urna przeznaczona na karty do głosowania na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2021 znajdować się będzie w budynku Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia Plac 1000-lecia 25, na parterze w sali nr 1.
Kartę do głosowania będzie można pobrać:
1. ze strony internetowej pod adresem https://bip.golub-dobrzyn.pl/699,budzet-obywatelski lub,
2. w Urzędzie Miasta Golub-Dobrzyń Plac 1000-lecia 25- biuro podawcze – pokój 1C (parter) oraz w sali nr 1 (parter).

Projekt nr 2 – Budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu


Drodzy Rodzice!!! Kochane Przedszkolaki!!!

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym 

pt. GARŚĆ RADOŚCI, SZCZYPTA ZŁOŚCI – radzę sobie z emocjami”. 

Gotowe prace należy przekazać do wychowawcy do dnia 29 października 2020. Każda wykonana praca zostanie nagrodzona dyplomem i zaprezentowana na przedszkolnej stronie internetowej. Najciekawsze prace zostaną wyróżnione I, II i III miejscem w danej kategorii wiekowej.

Przewidziane dla zwycięzców nagrody 🙂

Życzymy Wszystkim dobrej zabawy i wspaniałych pomysłów!!!

Regulamin konkursu znajduje się w załączniku

Organizatorki


Ważny komunikat !

Prosimy wszystkich rodziców naszych przedszkolaków o zapoznanie się z treścią pisma od Komendanta Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu


A tak minął wrzesień w grupie ,,Krasnale”

Pierwszy miesiąc edukacji przedszkolnej to dla Naszych ,, Krasnali” czas adaptacji i czas pełen wrażeń. W ciągu tego miesiąca wiele się wydarzyło :-). Przez ostatnie tygodnie dzieci poznawały przedszkole, swoje Panie, kolegów i koleżanki. Starały się zapamiętać imiona swoich rówieśników. Uczyły się odpowiednich zasad panujących w grupie. Wdrażane były do szanowania zabawek i odkładania ich na właściwe miejsce. Uczyły się czynności samoobsługowych jak również poznały ,, leżaczki” na których sobie wypoczywają i słuchają relaksacyjnej muzyki 🙂 . 23 września zawitała do Nas Pani jesień dlatego też rozmawialiśmy o jesiennych darach, owocach sadu oraz o zwierzętach , które przygotowują się do zimy. Podczas wrześniowych spacerów szukaliśmy darów Jesieni , odkrywaliśmy też uroki Naszego przedszkolnego placu. Dzieci uczyły się prawidłowego posługiwania klejem, farbą, plasteliną. Poznały różne techniki pracy. Usprawniały swoje palce i dłonie poprzez różne działania plastyczne. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w różnych zabawach ruchowych i muzycznych.

We wrześniu Świętowaliśmy w Naszej grupie Dzień Przedszkolaka, Dzień Chłopaka, Dzień Uśmiechu jak również urodzinki 🙂 Agnieszka Zaporowicz, Aleksandra Mirowska


Pracowity wrzesień „Motylków”

Wrzesień upłynął ”Motylkom” pracowicie i miło. Głównie staraliśmy się radośnie przejść przez proces adaptacji do warunków przedszkolnych. Większość dzieci odniosła w tym zakresie SUKCES! Cieszymy się, że dzieci zawierają przyjaźnie, uczą się zasad wspólnej zabawy, apetycznie zjadają posiłki, rozwijają swoje umiejętności i są aktywne podczas zajęć. Oto niektóre zdjęcia z życia grupy dokumentujące między innymi:

  • zabawę swobodą,
  • eksperymentowanie,
  • naukę języka angielskiego,
  • grupowe prace plastyczne,
  • pracę indywidualną rozwijającą manualnie,
  • tworzenie „Kodeksu grupy”,
  • „Dzień Przedszkolaka” ,
  • „Dzień chłopaka”.

Dziękujemy bardzo rodzicom za zorganizowanie miłej niespodzianki dla naszych chłopców. W dalszych miesiącach czeka nas dużo innych atrakcyjnych zajęć. Wioletta Tykałowska, Katarzyna Andrykowska20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. W tym roku był to dzień wolny od zajęć, pewnie dzieci spędziły go rodzinnie i wesoło. My dziś z tej okazji składamy naszym i wszystkim innym przedszkolakom samych radosnych chwil, wielu przyjaciół i mnóstwa wspaniałych zabaw. Na dzieci czekają upominki w postaci książeczek i inne zabawy przygotowane przez wychowawczynie. Życzymy miłego dnia.


Jak miło spotkać się w gronie przyjaciół

Ani się obejrzeliśmy, a już połowa września za nami. Bardzo za sobą się stęskniliśmy i chętnie podejmujemy wspólne zabawy. Miło jest razem spędzać czas. Nawet nasze nowe przedszkolaki polubiły wspólne zabawy. Jak dobrze, że znowu przedszkolne mury są pełne gwaru, śmiechu i wrzawy. Dziękujemy rodzicom, że odpowiedzialnie podeszli do naszych próśb i przeziębionym dzieciom pozwalają pozostać w domu by tam mogły w spokoju „rozstać” się z katarem i wrócić ponownie radosne i zdrowe do przedszkola.


Pierwszy dzień nowego roku już za nami. Życzymy wszystkim rodzicom, pracownikom i dzieciom samych radosnych chwil, zdrowia i pogody ducha. Dorosłym życzymy cierpliwości i wyrozumiałości. Pamiętajmy, że od nas wszystkich zależy zdrowie, dobro dzieci i atmosfera.

Prosimy rodziców o stosowanie się do zaleceń: zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk lub zakładanie rękawiczek oraz ograniczenie liczby osób wchodzących do przedszkola i skrócenie czasu przebywania w budynku do minimum. Prosimy o szybkie złożenie deklaracji, bo dopiero wtedy może być naliczona odpłatność. Drzwi wejściowe będą zamknięte do 13.50. Dajmy dzieciom czas na spokojne zjedzenie obiadu.


Strona 1 z 2112345...1020...Ostatnia »