Kolejne zabawy z językiem angielskim

Hello!

Witam wszystkie dzieci na kolejnych zajęciach na temat zwierzątek wiejskich! 🙂 Tym razem również młodsze dzieci nauczą się nazw kilku z nich.

Po kliknięciu na link pojawi się strona z lekcją interaktywną.

Propozycja lekcji dla dzieci młodszych (3-4 latki)

1. Zaczynamy oczywiście od piosenki na powitanie 🙂 Po kliknięciu na zwrot „Hello” dzieci śpiewają i obrazują ruchem znaną im piosenkę.
  2. Dzieci klikają po kolei na strzałki przy obrazkach, odsłuchują i powtarzają nazwy zwierząt.
  3. Symbol gwiazdki to propozycje zabaw- proszę rodziców o pomoc w organizacji. 🙂 Karty do zabaw można wydrukować lub narysować i pokolorować.
  4. Po kliknięciu zwrotu „Goodbye” dzieci śpiewają i obrazują ruchem piosenkę na pożegnanie.

Propozycja lekcji dla starszaków (5-6 latki)

1. Po kliknięciu na zwrot „Hello” dzieci śpiewają i obrazują ruchem znaną im piosenkę.
  3. Naciskając na symbol głośnika, dzieci odsłuchują piosenkę utrwalającą słownictwo „Old MacDonald Had a Farm” Zapraszam chętnych do śpiewania 🙂
  4. Symbol gwiazdki to propozycje zabaw- proszę rodziców o pomoc w organizacji. 🙂
  5. Po kliknięciu zwrotu „Goodbye” dzieci śpiewają i obrazują ruchem piosenkę na pożegnanie.

Zapraszam do kontaktu mailowego: edabrowska.pp2@golub-dobrzyn.pl

Będzie mi bardzo miło jeśli zechcecie podzielić się swoimi zdjęciami wykonanych prac.

Have fun:) Bawcie się dobrze!

Ewa Dąbrowska