Pies, to duże obowiązki …

„Odkrywcy” zastanawiali się czy małe dzieci mają swoje prawa np. czy mogą się złościć, denerwować oraz czy i jakie mają obowiązki. Jak się okazuje to nie zawsze jest dla dzieci takie oczywiste. Wspólnie ustaliliśmy, że dzieci mają wiele praw i obowiązków, podobnie jak dorośli. Np. mamy prawo do posiadania swojego zwierzęcia, ale na to muszą się zgodzić wszyscy domownicy. Jednak posiadanie np. psa wiąże się z licznymi obowiązkami. Przedszkolacy doskonale wiedzą jakie obowiązki spoczywają na jego właścicielu. „Odkrywcy” z chęcią bawi się z czworonogim gościem, dzieci częstowały go przysmakami, głaskały, sprawdzały jak radzi sobie z reagowaniem na komendy. Niektórzy woleli przyglądać się z nieco większej odległości. Wszyscy poznali również bezpieczną pozycję, jaką należy przyjąć w chwili spotkania z niezbyt przyjaznym psem. Zaśpiewały piosenkę o Felku Kundelku, odszukały różnice pomiędzy dwoma „psimi” ilustracjami.