Finał lokalnej akcji charytatywnej „Z sercem dla Afryki. Dzieci-dzieciom”

Z ogromną radością pragniemy Państwa poinformować o pomyślnym finale lokalnej akcji charytatywnej na rzecz ubogich dzieci w Kamerunie. W zbiórkę, która miała miejsce w grudniu włączyło się wiele instytucji i osób prywatnych z Golubia- Dobrzynia i okolic. W okresie Świąt Wielkiej Nocy dary dotarły do wskazanych placówek misyjnych, gdzie posługują siostry Tomasza i siostra Bakhita. Od tamtej pory napływają do nas słowa wdzięczności, ogromne podziękowania od sióstr, dzieci i nauczycieli, całego społeczeństwa. Wraz z podziękowaniami otrzymujemy zdjęcia radosnych dzieci, cieszących się z najmniejszego choćby upominku, zeszytu, cukierka. Do szkół i przedszkoli siostry przekazały dary zebrane dzięki Państwa hojności: artykuły szkolne, mydła, pasty, szczoteczki. Ponadto każda z klas otrzymała artykuły sportowe i edukacyjne. Najmłodsze dzieci otrzymały zabawki. Kilka kartonów słodyczy wystarczyło, by każde dziecko otrzymało coś słodkiego. Ponadto najbardziej ubogim siostry przekazały ubrania, buty, ręczniki, mleko i kaszki dla niemowląt. Wraz z paczkami do Kamerunu popłynęły kartonowe czerwone serca w formie plakatu, na którym widnieją zdjęcia dzieci z naszych placówek edukacyjnych. Dzieci na zdjęciach trzymają zebrane dary oraz czerwone serca. Teraz dzieci w Kamerunie robią sobie zdjęcia z tymi sercami i przesyłają je nam. Siostra Tomasza określiła to mianem PIELGRZYMUJĄCEGO SERCA…. Ta swoista pielgrzymka przyniosła ogrom Dobra. Zarówno tu, w naszych okolicach jak i na miejscu docelowym – w Kamerunie. Akcja ta bowiem pociągnęła za sobą wiele osób, które z ogromnym zaangażowaniem starały się o jej pomyślny finał. Działo się to w atmosferze ogromnej radości i poczuciu szczęścia, że możemy się dzielić…. Owe wsparcie potrzebującym ma nie tylko wymiar materialny. Każda forma pomocy sprawia, że krzepimy serca tych , którzy są najbliżej ubogich i starają się im pomóc i sprawiamy, że najubożsi świata odczuwają, że ktoś o nich myśli. Pragniemy zatem przekazać Państwu słowa podziękowania i wyrazy wdzięczności zarówno ze strony organizatorów akcji jak i od całej społeczności z placówek misyjnych w Kamerunie. DZIĘKUJEMY!!!