Teatralne i „tłustoczwartkowe” zakodowane zabawy Odkrywców

Jednym z tematów tygodnia realizowanym w grupie „Odkrywcy” był TEATR i wszystko co z nim związane. W tym tygodniu dzieci z zaangażowaniem wykonały kukiełki – postacie z różnych bajek, wykorzystując drewniane łyżki i różne materiały. Wyszły bardzo ciekawie. Nie mogło zabraknąć zadania z kodowania:). Tym razem wykorzystaliśmy matę do kodowania i obrazki z bajkowymi atrybutami, które najpierw posegregowaliśmy według różnych kryteriów, a następnie ułożyliśmy duże sudoku. Było to trudne zadanie, ale satysfakcja z jego wykonania była ogromna:).

„Tłusty czwartek” u „Odkrywców” to nie tylko jedzenie pączków. Był to dzień kolejnych zabaw z elementami kodowania. Dzieci planowały tematyczną trasę dla Ozobota, wpisując odpowiednie komendy w postaci sekwencji kolorów. To zadanie bardzo przypadło im do gustu. Prace można było podziwiać na wystawie, obok naszej sali.