Z górki na pazurki – zajęcie z elementami kodowania oraz wykorzystania TIK w przedszkolu . 11 lutego 2019 Pani Anna Krzyżek zaprezentowała nauczycielkom – swoim koleżankom możliwości wykorzystania zabaw z elementami kodowania . „Odkrywcy” mogli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, odszyfrowywania symboli graficznych oraz literowych, tworzenia zaszyfrowanych instrukcji. W trakcie zajęcia zaprezentowano również możliwości wykorzystania technologii informacyjnych i komputerowych podczas zajęć z przedszkolakami. Starszaki jeszcze tego samego dnia , po śniadaniowej przerwie kontynuowały zakodowane zabawy. Wykorzystując graficzne symbole tak programowały trasę dla Ozobotów, by mogły one zjeżdżać z górki na pazurki.