Zajęcia otwarte w grupie,, Jagódki”

Umilając czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia dnia 20.12.2018 r. w grupie,, Jagódki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw ruchowych, dzieci odpowiadały na pytania do czytanego przez nauczyciela świątecznego opowiadania, poznały tradycje świąteczne nie tylko w Polsce ale również w innych krajach. Następnie nawiązując do Polskich tradycji, min. pieczenia i dekorowania pierniczków zaprosiliśmy rodziców do wspólnej pracy…. Rodzice wraz ze swoimi pociechami dekorowali pierniczki polewami, lukrami, różnobarwnymi posypkami. Po zakończeniu pracy nastąpiła degustacja. Pierniczki, które pozostały pakowaliśmy w celofan, ozdabialiśmy kolorową wstążką i dzieci zabrały do domu na Wigilijny stół. Podczas pracy słuchaliśmy pięknych kolęd. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom jak i rodzicom. Wprowadziły piękny świąteczny nastrój. Bardzo dziękujemy rodzicom za mile spędzony czas.

Agnieszka Zaporowicz