Przypomnijmy… przygotowania do Świąt w grupie ,, Smerfy”

Przygotowania do Świąt w grupie ,,Smerfy” były bardzo pracochłonne rozpoczęliśmy je od przystrojenia choinki. Przedszkolaki poznały tradycje świąteczne, pisały list do Św. Mikołaja- odwiedziły pocztę, tworzyły prace plastyczne, wykonały długi łańcuch na choinkę, uczyły się pastorałki i piosenek o tematyce świątecznej. Oglądały w skupieniu bajkę nawiązującą do tematyki świątecznej ,, Dziewczynka z zapałkami”, która była wyświetlana na tablicy interaktywnej. W piątek przed świętami dzieci  z wielkim zaangażowaniem  ozdabiały rogaliki przygotowane przez nauczyciela.  Każdy dekorował swój rogalik lukrem, a także barwną posypką. Wszystkie rogaliki były wyjątkowe i bardzo kolorowe  Po skosztowaniu wypieków, część  nich została spakowana w małe paczuszki dla rodziców, aby ozdabiały stoły wigilijne w domach dzieci.

Największym przeżyciem dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja oraz wspólna wigilia.

Grudzień to dla maluchów wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć “magię świąt”.

Agnieszka Zaporowicz